Pracownicy szkoły

CZW - 9.00 - 12.30

PT -    8.00 - 12.00

Zadania realizowane przez Szkolnego Doradcę Zawodowego

• Prowadzenie warsztatów grupowych z zakresu poradnictwa zawodowego we wszystkich klasach.

Zajęcia warsztatowe z zakresu poradnictwa zawodowego obejmą wszystkich uczniów naszej szkoły. W klasach pierwszych i drugich grupowe spotkania warsztatowe pozwalają wskazać mocne i słabe strony uczniów oraz rozpoznać ich zainteresowania. Celem spotkań w klasach trzecich jest określenie indywidualnych zdolności uczniów oraz ich predyspozycji zawodowych, jak również pomoc w świadomym wyborze kierunku dalszego kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej.

• Indywidualne konsultacje dla uczniów.

Na indywidualne rozmowy doradcze zapraszam przede wszystkim uczniów klas trzecich. Uczniowie mogą uzyskać szczegółowe informacje o ofercie edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych, zasadach rekrutacji, nauczanych językach obcych, możliwościach dalszego kształcenia na uczelniach wyższych lub możliwościach znalezienia pracy w związku ze zmiennymi trendami na rynku pracy. W spotkaniach indywidualnych doradcy zawodowego z uczniem uczestniczyć mogą rodzice uczniów.
Doradca zawodowy współpracuje również ściśle z wychowawcami, w celu określenia indywidualnych potrzeb, możliwości, zdolności lub trudności uczniów.

• Przygotowanie rodziców do efektywnego wspierania dzieci w podejmowaniu przez nie decyzji edukacyjnych i zawodowych.

• Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów
    58-200 Dzierżoniów, ul. Nowowiejska 64